*Spoved 20 minut pred mašo Sečovlje.

*Glede nujno potrebne oljčne akcije sta se le ena, dve izjemi odzvali, kar pa je premalo. Zato župnik še enkrat (in zadnjič) prosi, da ponudite svojo pomoč letos v času 9. – 15. 3. (ključni so zadnji štirje dnevi, prejšnji dnevi so bolj za rezervo, če bo dež ipd.) vsaj eno celo dopoldne oziroma popoldne (ali delate samostojno po navodilih).

*V petek 2.2. ob 18.40 bo seja ŽPS in ŽGS na temo izpeljave oljčne akcije za zagotovitev finančne osnove za obstoj župnije. Vabljeni tudi vsi župljani, da se pridružite.

*Četrtek po maši Seča: čaščenje Najsvetejšega in molitev za duhovnike

*V petek svečnica in blagoslov sveč; možno jih bo kupiti pred mašo.

*V Ljubljani bo aktualno predavanje na temo evtanazije (»pomoč pri samomoru«): predstavitev posledic uzakonitve medicinske zastrupitve bolnih in starejših z gostom Alexom Schadenbergom iz Kanade in zdravnico Bojanko Stern. V torek 30.1. ob 18h v dvorani Katoliškega inštituta, Krekov trg 1. Organiziran je avtobus iz Lucije in lahko po poti pobere prijavljene; za prevoz se prijavite do nedelje 28.1. zvečer Tatjani 041 624 601. In povabite ljudi, ki jih poznate.

V soboto, 3. februarja, bo v Ankaranu Don Boskov oratorijski dan. Za vsakogar bo kaj lepega: za otroke, mladino, starše in stare starše. Ustvarjanje, molitev, igra. Odraslim bo dr. Jože Bajzek spregovoril na temo Duhovnost v družini. Tudi za starše in stare starše bodo ustvarjalne delavnice, v katerih bo nastalo kaj "dobrodejnega" za vso družino. Potrebna je prijava na spletni strani župnije (v okvirčku verouk).

edinost med kristjani 18.-25.1. V cerkvi združeno s sveto mašo.